30.07.2013 Rozhovor ve Studiu 6

V sobotu 27. července jsem byla pozvána do Studia 6 na rozhovor o Myceliu, ale taky o sci-fi obecně, knížkách a Dračím doupěti. Pořad je pořád dostupný na webu ČT.

06.07.2013 Přiletěl k nám aeronautilus!

Díky všem, kteří pro moji povídku 'Starýma očima, za tisíc let' hlasovali ve čtenářské ceně Aeronautilus, takže zvítězila v kategorii Nejlepší povídka! Mám z téhle ceny obrovskou radost – právě proto, že je skutečně od čtenářů a ne od nějaké komise. Tak snad se povídka líbila :) Jinak soška je úžasná: jedná se o solidní kus masivní oceli, opatřený pekelně ostrými hroty. Tím bych nechtěla dostat po hlavě! Ještě ten večer mi probodla tašku a ohrozila několik kolemjdoucích. Až půjdu v noci parkem, vím, co si vzít s sebou.

06.07.2013 Scifistický pokus o křest Mycelia

Scifistický křest Mycelia na Festivalu fantazie málem skončil tragicky. Zástupci össenské Církve Akkütlixovy si na pořadatelích vynutili okamžité zrušení pořadu. Hosté byli rozprášeni, kombucha vylita. Ale Karolina Francová stihla za zády össenského Vykonavatele pronést proslov, takže snad lze považovat Jantarové oči za pokřtěné.